Autor:
Kategoria: Kącik porad
Tagi:
[Ocena: 0 Średnia: 0]

Pokój dziecięcy to najbardziej radosne wnętrze w całym w domu. Maluchy w swoich pokojach bawią się, edukują i rozwijają własne zainteresowania. Jest to również miejsce ich odpoczynku czy wykonywania czynności higienicznych (w przypadku najmłodszych). W związku z tym warto zatroszczyć się o funkcjonalne i komfortowe oświetlenie dla pokoju swojego dziecka, które jest najbardziej kluczową kwestią dla całej aranżacji.

Oświetlenie w pokoju dziecka – jak zrobić to dobrze?

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecka, by dobrze spełniły swoje zadanie? Na pewno to pytanie zadaje sobie każdy opiekun. Oświetlenie musi spełniać zapewniać dużą ilość światła, a przy tym wyglądać modnie i pięknie. Pokój pociechy jest wnętrzem wielofunkcyjnym. Wyposażając go, warto zwrócić się uwagę na miejsce do spania, edukacji i zabawy, tym samym zaopatrując każdy ten obszar w odpowiednio dopasowane oświetlenie.

Nowoczesne oświetlenie ogólne w pokoju dziecka

Centralne oświetlenie w pomieszczeniu zapewnia światło rozproszone po całym wnętrzu. Nie powinno dawać ograniczonego strumienia światła, gdyż wtedy nie spełnia swojej funkcji. W pokoju dziecięcym oświetlenie górne sprawia, że możemy bezpiecznie korzystać z pomieszczenia, dostrzegając każdy jego detal. Centralne źródło światła można zapewnić w pokoju dziecięcym za pomocą kilku rozwiązań.

Modna lampa wisząca

Lampa wisząca to konieczny element oświetlenia w pokoju dziecka. Dzięki niej wzrok dziecka nie jest przemęczony. Lampa wisząca będzie się idealnie sprawować jako oświetlenie centralne (podczas wykonywanych wieczorami przez dziecko czynności). Jej kolor możesz dobrać do upodobań swojego dziecka. Ciekawym pomysłem są modele z abażurami we wzory nawiązujące do ulubionych zabawek i postaci z bajek.

Nowoczesny plafon

Plafon jest lampą mocowaną przy suficie, dlatego optycznie nie zajmuje dużo miejsca. Świetnie wpasuje się do pokoju dziecięcym o mniejszej powierzchni. Jest idealnym pomysłem jako oświetlenie główne za sprawą wyjątkowych wzorów i kształtów, które są w stanie pobudzić kreatywność dziecka, a za sprawą dwóch lub trzech źródeł zasilania oświetlą wszystko to, co sprzyja dziecku podczas zabawy lub rozwijaniu zainteresowań.

Żyrandol do pokoju dziecięcego

Nowoczesny żyrandol w pokoju dziecięcym wyróżnia unikatowy kształt i kolor, który można dopasować do zainteresowań dziecka. Spora ilość rozproszonego światła daje dziecku sprzyjające warunki do wykonywania ważnych dla niego czynności.

Nowoczesne oświetlenie dodatkowe w pokoju dziecięcym

Oświetlenie dodatkowe w pokoju dziecięcym nie może schodzić na drugi plan. Jest ono również bardzo ważne, gdyż, pomimo że oświetlenie centralne rozprasza światło po całym pokoju, to jednak oświetlenie dodatkowe zaznacza te najważniejsze obszary dziecięcego wnętrza.

Lampa biurkowa

Koncentracja i skupienie przy odrabianiu zadań lub nauce szkolnego materiału są najważniejsze, przez co oświetlenie dodatkowe przy tej czynności jest znaczące. Nowoczesna lampa biurkowa z dotykową obsługą regulowania światła LED w dużym stopniu ułatwi dziecku naukę. Dzięki możliwości ustawienia mocy, regulacji wysokości i kąta nachylenia światła, dziecko będzie w stanie dopasować lampkę biurkową do własnych potrzeb.

Modny kinkiet

Kinkiety to lampy będące najlepszym rozwiązaniem dla strefy odpoczynku w pokoju dziecka. Przy świetle kinkietu dziecko jest wstanie chociażby czytać lub zasnąć. Uniwersalny wygląd lampy sprawi, że dopasuje się do każdego dziecięcego pokoju. Modny kinkiet emitujący delikatne i ciepłe światło posłuży także jako oświetlenie dodatkowe podczas zabaw dziecka. Można go umieścić na tej ścianie, do której przodem postawione jest biurko, nad łóżkiem i przy drzwiach wejściowych w pokoju dziecięcym.

Lampa stojąca trójnożna

Za kolejne dodatkowe oświetlenie w pokoju dziecka może posłużyć lampa stojąca. Aktualnie, bardzo często spotyka się lampy stojące o podstawie trójnogu. Taka konstrukcja oświetlenia jest niezwykle funkcjonalnym pomysłem dla pokoju dziecięcego. Podczas chaotycznej zabawy, dzieci są bezpieczne, ponieważ lampa stojąca trójnożna jest stabilna i nie przewróci się przy lekkim trąceniu jej. Możliwość wyboru materiałowego abażuru z motywem zwierzątek, pluszowych misiów, czy o pastelowej barwie, świetnie wpasuje się do wnętrza pociechy.

Modne lampy do pokoju dziecięcego

Dzieci lubią wszystko, co modne i nowoczesne, a do tego pragną żeby ich pokój właśnie to prezentował. Nowoczesne lampy w pokoju dziecięcym spełniają funkcję użytkową i dekoracyjną. Dzięki bogatej ofercie nowoczesnego oświetlenia, zamontujesz lampę, przez którą dziecko będzie zadowolone a Ty będziesz mieć poczucie komfortu.

[Ocena: 0 Średnia: 0]
Przeczytaj poprzedni wpis:
Do jakiego stylu wnętrz wybrać żarówki Edisona?
Żarówka Edisona, o fenomenie lamp tworzonych na jej wzór 140 lat później

Zamknij