Autor:
Tagi:
Modyfikowany: 31.08.2020
[Ocena: 0 Średnia: 0]

Coraz częściej lampa staje się centralnym punktem pomieszczenia. Musi więc pasować do wystroju wnętrza, żeby nie tylko je oświetlała, ale też ozdabiała. Jednak dobrze oświetlone pomieszczenie to nie tylko lampa sufitowa. Dodatkowe punkty świetlne, jak na przykład lampki nocne, kinkiety czy lampy podłogowe mogą odmienić styl w mieszkaniu. Odpowiednio dobrane, nie tylko będą stanowić element dekoracji, ale dodatkowo oświetlą miejsca, które tego potrzebują.

Oświetlenie ozdobne jako główne źródło światła

Dobór głównego źródła światła zależy od żarówki, jaką wybierzemy. Jeśli będzie miała odpowiednią moc, bez problemu oświetli każde pomieszczenie, a wybierając lampę dekoracyjną, światło będzie jego główną ozdobą. Oświetlenie dekoracyjne może więc być dobrym źródłem światła.

Lampy wiszące jako dekoracja

Często podczas projektowania mieszkania zapominamy o lampach. Warto jednak pomyśleć o nich wcześniej. Lampy wiszące sufitowe coraz częściej są używane jako centralny punkt w pomieszczeniu. Nic w tym dziwnego, można je znaleźć w każdym stylu i wielkości. Dobrze wyeksponowane, potrafią stworzyć klimat, o jakim marzyliśmy. Przy okazji, z dobrą żarówką, mogą stanowić jedyne źródło światła.

Żyrandole głównym źródłem światła

Żyrandole najczęściej kojarzą nam się z dekoracją, w końcu są wykorzystywane do tego od lat. Nie potrzeba przy nich dodatkowych ozdób. Przez to, że coraz częściej można znaleźć odstępstwo od żyrandoli klasycznych, pasują nie tylko do pomieszczeń eleganckich. Dzięki dużej ilości punktów świetlnych spokojnie mogą stanowić główne źródło światła. Żyrandol z dużą ilością żarówek ma też kolejną zaletę, światło może nie mieć dużej mocy, a i tak doskonale oświetli całe wnętrze.

Abażury – pomysł na oświetlenie ozdobne

Najwięcej możliwości dekoracyjnych zapewniają nam abażury. Mogą one dodać stylu nie tylko dzięki swojemu designowi, ale też dzięki możliwościom kolorystycznym. Z dobrze dobranym materiałem, nawet najprostszy abażur może zapewnić oryginalny wygląd wnętrza, a w zależności od jego wielkości, może się nawet stać głównym punktem świetlnym.

Lampy dekoracyjne jako dodatkowe oświetlenie stref

Oświetlenie dekoracyjne

Kto powiedział, że w pomieszczeniu może być tylko jedno źródło światła? Każda strefa może być dodatkowo oświetlona w zależności od jej potrzeb. Przy okazji możemy wykorzystać to w aranżacji swojego wnętrza. Lampy dekoracyjne mogą spełniać obie te funkcje.

Żarówki dekoracyjne źródłem światła dodatkowego

Wraz z popularnością stylu loftowego, swoje zastosowanie znalazły żarówki ozdobne. Przestały już być tylko funkcjonalne, ale zaczęły też być dekoracją. Tego typu żarówki można znaleźć o różnych mocach, te o większej spokojnie mogą być głównym źródłem światła, najczęściej jednak mają słabą moc. Nie dają wtedy wystarczającego światła do oświetlenia całego pomieszczenia. Mogą być za to wykorzystywane jako światło dodatkowe. Odsłonięte żarówki są coraz bardziej popularne w różnego rodzaju lampach i jako światło główne i dodatkowe, każdy więc na pewno znajdzie najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Lampki nocne źródłem światła nie tylko w sypialni

Jeśli nasze pomieszczenie wydaje się puste i bez wyrazu, najczęściej oznacza to, że nie ma w nim dodatków. To one tworzą klimat i styl. Jednymi z idealnych ozdób są lampy stołowe. Są niewielkie, więc zmieszczą się wszędzie; na stoliku, półce, parapecie, blacie. Można je znaleźć w przeróżnych odsłonach, pasują więc do każdego stylu. Dzięki temu, że jako dodatek wybierzemy lampkę nocną, możemy wieczorem stworzyć relaksacyjny klimat.

Lampy podłogowe ozdobą pomieszczenia

Każdy ma w swoim mieszkaniu kąt, którego nie umie zagospodarować. Nie mieści się w nim nic albo nie ma do niego dojścia. Najczęściej zostaje pusty, a my mamy wrażenie, że czegoś brakuje. Na miejsca trudne w aranżacji idealnym rozwiązaniem są lampy stojące. Zwykle ich klosze są duże i ozdobne, ale sama nóżka nie zajmuje dużo miejsca. Można je postawić koło komody, kanapy, a nawet łóżka jako lampka nocna.

Kinkiety idealnym oświetleniem stref

Jeśli jesteśmy w początkowym etapie projektowania mieszkania, warto pomyśleć o oświetleniu różnych stref. Jedno pomieszczenie często ma wiele funkcji, a podkreślenie ich różnego rodzaju punktami świetlnymi może pomóc je rozgraniczyć. Kinkiety są do tego świetnym rozwiązaniem. Nie zajmują miejsca, można więc je umieścić gdzie tylko chcemy. Przy okazji tworzą ozdobę na ścianie, przez co nie musimy się martwić o dodatki, to one stworzą styl, jaki chcemy.

[Ocena: 0 Średnia: 0]
Przeczytaj poprzedni wpis:
4 sposoby na oświetlenie wysokiego pomieszczenia

Największą zmorą mieszkań w Polsce są najczęściej niskie pomieszczenia. Kiedy więc mamy styczność z wysokim stropem, nie zastanawiamy się nawet...

Zamknij