Autor:
Tagi:
[Ocena: 0 Średnia: 0]

Stylowa lampa ceramiczna może być bardzo efektownym i praktycznym uzupełnieniem wyposażenia starannie zaaranżowanej sypialni. Taka oprawa subtelnie rozprasza światło żarówki za sprawą odpowiedniego klosza, stwarzając w ten sposób niezwykle przytulną atmosferę w całym pomieszczeniu. Ceramiczna lampa nadaje wnętrzu sypialni przyjemny klimat, sprzyjając komfortowemu wypoczynkowi po ciężkim dniu. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli, które można łatwo dopasować do aranżacji z elementami stylu retro.

Lampy ceramiczne

Sypialniane lampy ceramiczne najczęściej mają postać stojących źródeł światła, które umiejscawiane są na szafkach nocnych lub w pobliżu łóżka. Do ich zalet należy poręczność i wygodna użytkowania, a także niebanalna stylistyka. Taka lampa ceramiczna dostarcza bardzo dyskretne i rozproszone światło, które sprzyja relaksacji oraz wyciszeniu przed snem. Wyposażenie sypialni w model z żarówką o odpowiedniej mocy i neutralnej barwie to jednocześnie najlepszy sposób na wprowadzenie do pomieszczenia subtelnego klimatu retro.

Lampy ceramiczne w stylu retro

Lamp ceramiczne w stylu retro nawiązują do różnych historycznych epok, m.in. czasów wiktoriańskich, dwudziestolecia międzywojennego czy hippisowskich lat 60-tych. Tak duże zróżnicowanie sprawia, że tego rodzaju oprawy mogą posiadać rozmaite formy. Ich design bazuje często na klasycznych rozwiązaniach, co można rozpoznać po stonowanej kolorystyce i precyzyjnie dobranym wzornictwie. Do szczególnie cenionych elementów wyposażenia należą lampy ceramiczne z abażurem w sypialni. Wyposażone w metalową podstawę i jasne, geometryczne ornamenty mogą dodać wnętrzu powagi i klasy. Ceramiczna lampa sprawdzi się jednak nie tylko w sypialni stylizowanej na minione epoki. Taki retro dodatek idealnie wpisuje się także w bardziej współczesne aranżacje, które często opierają się na koncepcjach pozornie do siebie nie pasujących. Artystyczne lampy ceramiczne do sypialni wykorzystać można zarówno we wnętrzu urządzonym romantycznie, jak i minimalistycznie. Ich specyficzna forma nawiązuje do stylu vintage, którego elementu z powodzeniem sprawdzają się w sypialniach modernistycznych, loftowych czy boho.

Aranżacje z lampą ceramiczną

Stojące lampy z ceramiki oświetlą sypialnię, a jednocześnie wprowadzą do niech niezwykły klimat. W aranżacji tego pomieszczenia nie trzeba jednak trzymać się tylko jednej konwencji. Warto zestawić takie źródło światła z innymi elementami designu, zyskując dzięki temu oryginalny i świeży wystrój. Stylowe lampy ceramiczne z abażurem w sypialni doskonale komponują się z minimalistycznymi meblami, abstrakcyjnymi plakatami pop-art oraz ciemnymi tapetami na ścianie. Do stworzenia efektownych i udanych połączeń wystarczy pobudzić nieco kreatywność, a by uzyskać niezwykle oryginalny rezultat. Artystyczne lampy ceramiczne do sypialni stanowią doskonałe uzupełnienie najbardziej wymyślnych projektów, ponieważ same w sobie wyróżniają się niebanalnym designem.

Geometryczne lampy ceramiczne

W przypadku lamp retro, najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są modele o geometrycznych formach. Taki design cieszył się dużą popularnością w latach 50-tych, kiedy to ludzkość mocno fascynowała się technologią. W tej postępowej epoce zaczęto też zwracać większą uwagę na wzornictwo, kształt i kolorystykę poszczególnych elementów wyposażenia, a także ich odpowiednie do siebie dopasowanie.

Nie przypadkiem szczególnym powodzeniem cieszyła się ceramika, która umożliwiała produkcję niezwykle stylowych i barwnych opraw oświetleniowych. Geometryczne formy lamp nawiązujących do tej epoki najczęściej przybierają kształt zaokrąglonych kopuł. W ich przypadku duże znaczenie ma także kolorystyka, która często koresponduje ze stonowanymi lub intensywnymi barwami wystroju. Przy tak dużej gamie kolorów wciąż dużym powodzeniem cieszą się modele z jednobarwnymi kloszami, np. czarnymi lub białymi. Aranżację można też ożywić lampą w kolorze zielonym, czerwonym czy pomarańczowym.

Wybór lampy ceramicznej do sypialni

Dobór oświetlenia sypialni ma bardzo duże znaczenie. Lampa ceramiczne to rozwiązanie, które okazuje się niezwykle przydatne przy okazji wieczornej lektury. Warto więc wybrać oświetlenie, przy którym oczy nie będą się zbytnio męczyć. Duże znaczenie ma także moc oraz możliwość jej regulacji, pozwalająca na łatwe dopasowanie poziomu światła do własnych potrzeb. Lampę ceramiczną najlepiej umieścić na wysokości około 50 centymetrów od poziomu materaca, dzięki czemu zapewni ona optymalny komfort podczas czytania. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiedni dobór temperatury światła – relaksacji najbardziej sprzyjają lampy o ciepłej barwie.

Najzdrowsze dla oczu jest światło o wartości 6000 K, jednak żarówki poniżej tego parametru równie dobrze sprawdzą się w sypialni. W lampach ceramicznych najlepiej stosować żarówki o odpowiedniej temperaturze barwowej także ze względu na to, że wprowadzają one wówczas do sypialni niezwykle przytulną atmosferę.

[Ocena: 0 Średnia: 0]
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przykład nastrojowego oświetlenia, które ułatwia odpoczynek
Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami! Sprawdź, jakie oświetlenie pomoże Ci zachować dobre samopoczucie

Zamknij