Autor:
Tagi:
[Ocena: 0 Średnia: 0]

Styl loft na dobre wkradł się do naszych wnętrz. Surowe materiały i nieco chłodny klimat przypominający wnętrza przemysłowych fabryk to najważniejsze cechy charakterystyczne pomieszczeń urządzonych w duchu loftowym. Styl industrialny coraz częściej gości we wnętrzach polskich sypialni. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać nieco surowy – zwłaszcza, że sypialnia powinna być najbardziej przytulnym pomieszczeniem w całym domu – to w połączeniu z odpowiednimi dodatkami tworzy przyjemny, nietuzinkowy klimat.
Jakie lampy sprawdzą się w sypialni w stylu loftowym na poddaszu? O tym dowiesz się z naszego wpisu.

Sypialnia w stylu loft, czyli jaka?

Styl loftowy, zwany industrialnym, narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Kryzys gospodarczy i związane z tym zamknięcie wielu fabryk spowodowało, że wiele rzeczy można była odkupić niskim kosztem. Nowi właściciele adoptowali swoje wnętrza i urządzali je, wykorzystując pozostałości po fabrykach. W ten sposób powstał styl industrialny. Sypialnia w stylu industrialnym to przede wszystkim nowoczesne, minimalistyczne, surowe wnętrza, którym towarzyszą połączenia betonu z surowym murem czy elementami drewna, stali bądź szkła. W loftowej sypialni nie może zabraknąć także odpowiedniego oświetlenia – podkreślającego charakter wnętrza. Styl ten stał się tak popularny, że powstała nawet specjalna oferta lamp loftowym dedykowanych temu stylowi.

Oświetlenie do sypialni w stylu loft na poddaszu

Rozplanowanie oświetlenia w sypialni na poddaszu nie należy do najłatwiejszych zadań. Często brakuje kawałka prostego sufitu do zamontowania typowej lampy sufitowej. Na szczęście nie jest to problem, ponieważ lampy sufitowe można zastąpić kinkietami, lampami podłogowymi czy stołowymi.

Industrialne lampy do sypialni na poddaszu

Pomimo że skosy stawiają zazwyczaj pewne ograniczenia, co do aranżacji opraw oświetleniowych, nie możemy zapominać o oświetleniu ogólnym, które równomiernie rozjaśni całe wnętrze sypialni. Taki rodzaj oświetlenia jest potrzebny, gdy wchodzimy do sypialni czy ścielimy łóżko. Nowoczesny loftowy plafon kilku-płomienny świetnie sprawdzi się w roli oświetlenia ogólnego umieszczonego w centralnym punkcie sypialni. Doskonale prezentują się w pomieszczeniach loftowych oraz tych utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Kinkiety loftowe do sypialni industrialnych

Niewiele osób może wyobrazić sobie sypialnie bez świateł bocznych. Popularne wciąż są tzw. lampy stołowe umieszczane na stolikach nocnych. Jednak w sypialni na poddaszu każdy kawałek wolnego miejsca jest na wagę złota, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym wypadku mogą okazać się kinkiety loftowe. Zamontowane w sypialni z powodzeniem zastąpią tradycyjną lampkę nocną, nie tylko nadając przyjemny, nastrojowy klimat, ale też spełniając wiele przydatnych funkcji. Kinkiet sprawdzi się do wieczornego czytania książki czy zwyczajnego relaksu. Kinkiety loftowe czarne lub chromowane idealnie współgrają z wnętrzami industrialnymi.

[Ocena: 0 Średnia: 0]
Przeczytaj poprzedni wpis:
Do jakich pomieszczeń pasują kinkiety w stylu skandynawskim?

Do jakich pomieszczeń pasują kinkiety w stylu skandynawskim? Kinkiety w stylu skandynawskim charakteryzują się prostotą, ładem i minimalizmem. Cechy te...

Zamknij