Autor:
Tagi:
Modyfikowany: 16.07.2020
[Ocena: 0 Średnia: 0]

Kuchnia w stylu retro jest z jednej strony nowoczesna, a z drugiej nieco ekstrawagancka. Nawiązuje do lat 60. i rządzą w niej określone kolory. Podstawą jest biel, która stanowi tło dla barwnych dodatków. W kuchni w stylu retro ważną rolę odgrywa również oświetlenie, które musi podkreślać walory wnętrza. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy pomysły na oświetlenie kuchni w stylu retro.

Oświetlenie do kuchni w stylu retro

To, co stosunkowo niedawno mogło wydawać nam się jeszcze reliktem, dziś może zyskać na popularności i wzbudzać zachwyt. Podobna zależność dotyczy również wystroju wnętrza, do której zalicza się oświetlenie. Oświetlenie vintage to jeden z przejawów fascynacji przeszłością. Lampy w stylu retro nadają poszczególnym pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Dzięki nim możemy w szybki sposób powrócić wystrojem do poprzedniej epoki. Jeżeli więc zależy Ci na oryginalnym wystroju swojej kuchni, postaw na lampy vintage. Poniżej przedstawiamy propozycje oświetlenia do kuchni w stylu retro

#1 Żyrandol w stylu retro

Styl retro to przede wszystkim wiszące i bogate lampy, które pasują do ekskluzywnych wnętrz. Oświetlenie kuchni – podobnie zresztą jak w innych pomieszczeniach – powinno być spójne z przyjętym dla danej przestrzeni stylem. Inny wybierzemy żyrandol do kuchni prowansalskiej, inny do kuchni rustykalnej, a jeszcze inny do kuchni w stylu retro. I na tym ostatnim skupimy się dziś najbardziej. To, co wyróżnia żyrandol retro, to przede wszystkim bardzo elegancki wygląd, który podnosi walory estetyczne pomieszczenia, w którym zostaje on zamontowany. Taki żyrandol może być z kryształkami, ale może być również z niby świecznikami – wówczas nadaje wnętrzu bardzo stylowego wyglądu. Co ważne, to fakt, że żyrandole zapewniają odpowiednie natężenie generowanego światła, jednocześnie pełniąc funkcję dekoracyjną. Najlepiej wyglądają umieszczone w centralnym punkcie kuchni, a w przypadku kuchni połączonych z salonem można zawiesić je nad dużym stołem, przy którym wspólnie z rodziną spożywamy posiłki.

#2 Plafon w stylu retro

Plafony retro, czyli inaczej lampy sufitowe, mogą stanowić doskonałą alternatywę dla lamp wiszących bądź ich uzupełnienie. Szczególnie dobrze spisują się w tych raczej niewielkich kuchniach lub bardzo niskich. Ich największą zaletą jest to, że nie zajmują wiele miejsca. Nie wyglądają przytłaczająco, wręcz przeciwnie – nadają wnętrzu lekkości. Plafony retro to te z wyraźnie zaznaczonymi elementami metalowymi. Szkło, które znajduje się w lampach, ma mleczną barwę i jest specjalnie profilowane, dzięki czemu prezentuje się bardziej dekoracyjnie. Nadają one urok każdemu pomieszczeniu urządzonemu w stylu retro.

#3 Lampa stojąca retro

Lampy stojące retro doskonale mogą oświetlić całe pomieszczenie, ale nadają się również do budowania nastroju. Lampy stojące w stylu retro to idealne rozwiązanie do niewielkich kuchni. Strumień ciepłego światła skierowany w dowolne miejsce z pewnością umili przygotowywanie kolacji.

[Ocena: 0 Średnia: 0]
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sposoby na oświetlenie loftowej sypialni na poddaszu

Styl loft na dobre wkradł się do naszych wnętrz. Surowe materiały i nieco chłodny klimat przypominający wnętrza przemysłowych fabryk to...

Zamknij