Autor:
Tagi:
Modyfikowany: 10.06.2020
[Ocena: 0 Średnia: 0]

Odpowiednie oświetlenie salonu może podkreślić i wydobyć jego walory. Dobierając oświetlenie do salonu, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność wybieranych opraw. Na wybór odpowiednich lamp wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest wielkość pomieszczenia. Z naszego wpisu dowiesz się, jakie lampy dają najwięcej światła i które z nich będą najlepsze do dużego i małego salonu.

Lampy dające najwięcej światła w dużym salonie

W salonie czy też w pokoju dziennym domownicy spędzają większość wolnego czasu. To tutaj spotykają się z przyjaciółmi, domownikami, spożywają posiłki, oglądają telewizję lub po prostu odpoczywają. Jak zatem wybrać rodzaj oświetlenia, który spełni wszystkie nasze potrzeby, a przy tym doskonale oświetli duże wnętrze? W salonie o pokaźnych rozmiarach najlepiej sprawdzi się lampa sufitowa wisząca umieszczona w jego centralnym punkcie. Lampy wiszące dobrze wyglądają w każdym pomieszczeniu, jednak najważniejszą funkcję pełnią one właśnie w salonach i jadalniach. W sklepach można znaleźć wiele propozycji lamp wiszących, z których każdy może wybrać model idealnie pasujący do danej aranżacji. Lampy wiszące powinny być dobrane do stylu, w jakim został urządzony nasz salon. Warto też pamiętać o tym, by dobrze dobierać wielkość lamp do wielkości pomieszczenia. W dużym salonie malutka lampa może być ledwo zauważalna. Zamiast kupować jednej dużej lampy, możemy postawić na pojedyncze zwisy umieszczone w odpowiednich odległościach od siebie tak, aby oświetlić najważniejsze miejsca w danym pomieszczeniu. Jeżeli nasz salon urządzony jest w nowoczesnym stylu, to do takiej aranżacji doskonale będą pasować zwisy wiszące pojedyncze nowoczesne.

Lampy sufitowe – modele pasujące do nowoczesnych salonów

Nowoczesne oświetlenie sufitowe to modele lamp o minimalistycznym designie. Mogą być z odkrytym lub zakrytym kloszem. Odkryte lub szklane klosze dużo lepiej przepuszczają światło, jednocześnie dają go więcej. Do nowoczesnego salonu świetnie sprawdzą się lampy utrzymane w niezwykle popularnym ostatnio stylu loftowym. Bazują one często na dużych, ozdobnym żarówkach, które są szczególnie eksponowane.

Lampy dające najwięcej światła w małym salonie

Oświetlając mały salon, najczęściej chcemy tak sterować światłem, aby optycznie powiększyć wnętrze. Jednym z najwygodniejszych, a zarazem najpraktyczniejszych rozwiązań do małego salonu jest montaż lampy sufitowej tzw. plafonu lub praktycznych reflektorów sufitowych. Tego rodzaju oświetlenie znajduje się bezpośrednio przy suficie, nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym generuje dużo światła. Dodatkowo reflektory posiadają regulację kąta padania światła, dzięki czemu można za ich pomocą oświetlić wybrane punkty pomieszczenia. W sklepach znajdziemy plafony o różnej stylistyce – zarówno z jednym, jak i kilkoma źródłami światła. Współczesne plafony świetnie komponują się z aranżacjami inspirowanymi stylem nowoczesnym.

[Ocena: 0 Średnia: 0]